تبلیغات

ابزار رایگان وبلاگ

✾◕ ‿ ◕✾しѲ√乇✾◕ ‿ ◕✾ - تایتانیک
✾◕ ‿ ◕✾しѲ√乇✾◕ ‿ ◕✾

بهترین انتقام هآ فرآموشے و بخشش است

سلام ببخشید که بازدیر اپ کردم                                                                                     

از اونایی هم که دیر لینک شدن عذر خواهی میکنم

نایت اسکین

این دفعه بخاطر صدمین سالگرد غرق شدن کشتی تایتانیک اپ کردنم

   

  دلیل غرق شدنش رو هم توی ادامه مطلب گذاشتم حتما نگاه کنیدktmj008

ستاره‌شناسان با طرح نظریه‌ای عجیب، مدعی تاثیرگذاری ماه در غرق شدن کشتی تایتانیک شده‌اند. به گفته محققان، سه ماه پیش از غرق شدن کشتی تایتانیک در ۱۴ آوریل ۱۹۱۲، ماه در روز ۱۲ ژانویه ۱۹۱۲ در نزدیکترین فاصله خود از زمین طی ۱۴۰۰ سال گذشته قرار داشته که منجر به تولید یک جزر و مد فوق‌العاده بالا و سست شدن ناوگان مرگباری از یخ‌توده‌ها شده بود.

این جزر و مد باعث رانش یخ‌توده‌ها از آبهای کم عمق لابرادو و نیوفاوندلند به میان دریا شده و خطوط کشتیرانی را انباشتند. محدوده یخی در محل غرق شدن تایتانیک به قدری ضخیم بوده که کشتی‌های نجات در مسیر کمک به بازماندگان این فاجعه مجبور به کاهش سرعت خود شدند.

این رویداد یکبار برای همیشه به اجتماع نزدیکترین فاصله ماه از زمین در ۱۴۰۰ سال،‌ مواجهه نزدیک خورشید با زمین و یک جذر و مد با دامنه زیاد پرداخته بود.
به ادعای ستاره‌شناسان تمام این عوامل در بالا رفتن غیر عادی سطح دریا مشارکت داشته که به رانش یخ‌توده‌های به گل نشسته پرداخته و آنها را به سوی خطوط کشتیرانی در آتلانتیک شمالی هدایت کرده‌اند. معمولا، یخ‌توده‌ها در جای خود باقی مانده و نمی‌توانند به سمت جنوب حرکت کنند؛ مگر این که به حد کافی آب و مجددا شناور شده یا این که یک جزر و مد بالا آنها را آزاد سازد. یک یخ‌توده می‌تواند چندین بار در سفر خود به سمت جنوب در مناطقی گیر کند که ممکن است چندین سال به طول انجامد.


نوشته شده در سه شنبه 29 فروردین 1391 ساعت 15:37 توسط پردیس نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت